Sezónní alergické potíže z pohledu homeopatie
Část 1/2 - SEZÓNNÍ ALERGICKÉ POTÍŽE

 

SEZÓNNÍ ALERGICKÉ POTÍŽE

Alergické potíže v současné době trápí obrovské procento populace, a jak sleduji ze své každodenní praxe, toto číslo rok od roku narůstá.

Co je horší, pacienti přicházejí v posledních letech čím dál častěji dříve, než tomu bylo v minulých letech. Zatímco ještě nedávno propukala pylová sezóna ve vysloveně jarních měsících, není dnes výjimkou, že díky klimatickým výkyvům v přírodě už v polovině února hlásí alergici potíže.

Samozřejmě existují alopatické léky, které velmi rychle a účinně ulevují od příznaků alergie, ale stačí si přečíst příbalový letáček těchto léků a objeví se ta druhá strana mince. Přestože jsou to léky daleko kvalitnější a selektivněji působící, než tomu bylo v minulosti, nepodařilo se plně eliminovat nežádoucí účinky, které z těchto léků činí preparáty, které nejsou použitelné pro každého. Mnohé z těchto léků není možno doporučit těm nejrizikovějším skupinám alergických pacientů, jako jsou těhotné, kojící ženy, nejmenší děti, atd.

Problémem je dlouhodobé a neuvážené používání dekongestantů, což ve finále způsobuje hyperplázi nosní sliznice a permanentní ucpání nosu, což vede k dlouhodobému používání těchto přípravků a prohlubování závislosti na nich.

Dlouhodobé používání antihistaminik a především kortikoidů pak může vést k oslabení imunitního systému ve smyslu tlumení vlastních obranných mechanismů, ale může způsobit i závažné změny na úrovni metabolismu.

Homeopatické léky tady představují bezpečnou a přitom velmi účinnou alternativu pro všechny, i pro ty nejrizikovější skupiny pacientů, jako jsou těhotné a kojící ženy, malé děti, sportovci, nebo lidé, nuceni užívat hodně léků a hrozí kontraindikace, nebo interakce.

Léčba alergií vyžaduje dlouhodobý a komplexní medikamentózní postup, který zohledňuje nejen aktuální symptomy alergika, je potřeba zhodnotit osobní i rodinnou anamnézu každého pacienta od narození, což patří do kompetence zkušeného lékaře-homeopata. Ruku v ruce s tím jde celá řada režimových opatření, jako je úprava jídelníčku, apod. Ale i my lékárníci můžeme výrazně přispět k řešení již vzniklých symptomů, nebo doporučením preventivně působících léků snížit frekvenci a intenzitu příznaků alergie.

K tomu pomáhá několik velmi užitečných homeopatických léků a specifických postupů:

 • Léky, které můžeme podat systematicky u alergických reakcí obecně / SYSTEMATICKÉ LÉKY/
 • Léky, které doporučujeme na základě konkrétních příznaků / SYMPTOMATICKÉ LÉKY/
 • Léky, vyrobené z pylů a nejrozšířenějších alergenů, které působí ve smyslu desenzibilizace, ty lze podávat léčebně při propuknutí příznaků, ale také preventivně v předstihu před sezónou / HOMEOPATICKÉ DESENZIBILIZÁTORY/
 • V lékárně rok co rok konzultujeme nejrůznější alergické potíže, ke kterým patří:

  • Senná rýma, kýchání, kašel, dušnost, chrapot
  • Oční podráždění, slzení, otok víček, zánět
  • Kožní reakce, vyrážka, otok, kopřivka
  Obsah:
  1. SEZÓNNÍ ALERGICKÉ POTÍŽE
  2. POUMON HISTAMINE

  Test můžete vykonat až po shlédnutí všech částí kurzu.  Kurz si můžete stáhnout a vytisknout zde.